پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

InstaMorph یک ترموپلاستیک پلی استر غیر سمی و سبک وزن است و در دمای نسبتاً پایین (66 درجه سانتیگراد / 150 درجه فارنهایت) قابل قالب گیری می شود و در دمای اتاق جامد می شود. این ویژگی به تنهایی آن را برای استفاده برای بسیاری از پروژه های هنری و کارهای خلاقانه ایده آل می کند.

InstaMorph را می توان بارها و بارها به سادگی و با گرم کردن مجدد آن بازسازی کرد. گلوله های پلاستیکی قالب گیری مقرون به صرفه و بدون ضایعات هستند، مدل ها و شکل ها را می توان دوباره گرم کرد تا آنها را به شکل نرم و خمیری اولیه برگردند و مجدداً در پروژه های آینده استفاده کرد.

پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

طریقه مصرف

پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

  1. مقداری آب را تا حدود 150 درجه فارنهایت گرم میکنیم. آب را می توان به راحتی روی اجاق گاز یا اجاق مایکروویو گرم کرد.
  2. گرانول های InstaMorph را داخل آب میریزیم.
  3. تقریباً دو دقیقه یا تا زمانی که گلوله های سفید InstaMorph شفاف شوند و به هم بچسبند صبر میکنیم. این زمانی است که آنها آماده قالب گیری هستند. اگر شفاف نشدند، حرارت را کمی افزایش میدهیم.
  4. از آب خارج کنید و آب باقی مانده بین گلوله ها را از بین می بریم. از انبر یا نوع دیگری از ابزار (نه دستان خود) استفاده میکنیم زیرا InstaMorph همچنان بسیار داغ است.
  5. پس از خارج شدن از آب، InstaMorph به اندازه کافی خنک می شود تا با دست قالب گیری شود. با دست، ابزار، قالب یا هر وسیله دیگری که لازم است به شکل دلخواه درمی آوریم.
  6. هنگامی که ساخت InstaMorph خود را نهایی کردیم، میگذاریم تا دمای اتاق خنک شود. می توانید InstaMorph را در آب یخ قرار دهید تا فرآیند تنظیم را تسریع کنید. پس از خنک شدن کامل، InstaMorph مانند قبل از گرم شدن، جامد و قوی خواهد شد.

پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

چگونه می توان InstaMorph را برای مدت طولانی تری قالب گیری کرد؟ یک روش ساده این است که InstaMorph را کمی بالاتر از دمای فعال سازی توصیه شده گرم کنید. با دمای بالاتر، پلاستیک بالاتر از دمای مورد نیاز برای قالب‌گیری برای مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند.

آیا بعد از سفت شدن می توان آن را سوراخ کرد؟ ترک می خورد یا شکننده است؟

هرگز، هیچ شکنندگی در آن وجود ندارد.

 

کاربرد:

برای سازندگان، علاقمندان به هنر، هنرمندان، تعمیرکاران یا هر کس دیگری که به یک قطعه سفارشی ساخته شده از پلاستیک نیاز دارد، ایده‌آل است. میتوان همه چیز را از ماسک، قطعات لباس، براکت، قالب، اسباب بازی، دستگیره یا قطعات جایگزین بسازید.

ابزارها، سیم‌ها، اسباب‌بازی‌ها، دستگیره‌ها و وسایل خراب را تعمیر کنید.

قلاب یا چوب لباسی برای دفتر، گاراژ، خانه، قایق و RV درست کنید.

پلاستیک قابل شکل پذیری InstaMorph

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سبد خرید